انگلیسی
 Nasser zamiri Official WebSite
  خانه بازگشت خوراک چاپ
 
يكشنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۳
کانديد شدنم در جشن خانه سينما جواب خوبي است به برخي از منتقدان... (بانی فیلم)


ناصر ضميري ـ نامزد بخش فيلمنامه نويسان براي فيلم «با ديگران» ـ به «باني فيلم» گفت: از مرحله طرح تا نگارش کامل فيلمنامه «با ديگران» حدود 2 سال طول کشيد. البته طي اين مدت چندين بار فيلمنامه بازنويسي شد و هنگام فيلمبرداري هم تغييرات کوچکي روي فيلمنامه اعمال کرديم.
وي ادامه داد: من در کل به مضامين اجتماعي علاقمندم و براي «با ديگران» هم دنبال ايده اي مي گشتم که بتوانم در قالب يک قصه ارتباط و چالش بين آدم ها را نشان دهم. در اطرافم اشخاص بسياري با مشکلي که در فيلم مطرح شد مواجه بودند و اين شد انگيزه اي براي شکل گيري ايده اين فيلم. ضمن اينکه تکنيک سينما براي بيان اين قصه خيلي به کارم آمد.
وي ادامه داد: برايم بسيار ارزشمند است که کارم توسط همکاران خودم در جشن خانه سينما ديده و مورد قبول واقع شده. از زمان اکران فيلم در جشنواره تاکنون بي مهري هايي از سوي منتقدان ديدم که خودآگاه يا ناخودآگاه نخواستند فيلم را ببينند. من اگر مي خواستم مي توانستم به راحتي اتفاقات معمول فيلمنامه نويسي (قهرمان، ضد قهرمان، نقطه عطف و...) را در فيلمنامه بگنجانم و تعريف همه را براي خودم داشته باشم. قطعاً اينگونه فيلمنامه نويسي براي من بسيار راحت بود و لازم نبود 2 سال وقت صرف آن کنم. من دنبال يک روايت جديد و متفاوت بودم که هم با مخاطب ارتباط برقرار کند و هم شخصاً احساس کنم که حرکت تازه اي را در ورود و دنبال کردن شخصيت ها و... انجام دادم. به کررات با اين انتقاد مواجه شدم که فيلم بعد از 50 ـ 40 دقيقه تازه نقطه عطف اش شروع مي شود! مسلماً من مي دانم که نقطه عطف کجاست. با خودم فکر مي کردم که اينهمه انرژي براي اين کار گذاشتم و اينها نمي خواهند ببينند. کانديد شدن در جشن خانه سينما برايم بسيار خوشايند بود. چرا که افرادي به عنوان داور کارم را تاييد کردند که متخصص فيلمنامه نويسي اند. آنها ظرافت هايي که من به دنبال اش بودم را ديدند. ضمن اينکه «با ديگران» در بخش مسابقه جشنواره مونترال هم حضور داشت و تمام اينها حس خوبي را برايم به همراه داشت. خوشحالم از اين جهت که کارم توسط همکاران خود مقبول افتاده. همين اقبال مي تواند جواب غير مستقيم و خوبي براي برخي از منتقدان اين فيلم باشد.
وي از بازگشايي مجدد خانه سينما ابراز خوشحالي کرد و ادامه داد: وقتي خانه سينما بسته بود همه ما ناراحت بوديم. از اينکه دوباره سينماگران با تمام نقاط قوت و ضعف شان گرد هم آمدند خوشحالم. برگزاري جشن ها و مراسم از سوي خانه سينما قطعاً باعث دلگرمي سينماگران است و اميدوارم ادامه يابد
.

--------------------------------------------------------------------------------------

http://banifilm.ir/Modules/News/NewsDetail.aspx?Ser_Id=1&News_Id=45050

 
خانه Naser Zamiri Official Website بیوگرافی Naser Zamiri Official Website فیلموگرافی Naser Zamiri Official Website جوایز و حضور در جشنواره ها Naser Zamiri Official Website اخبار Naser Zamiri Official Website گالری Naser Zamiri Official Website تماس با من  
Developed by ALMAS